3. Chris Eubank Jr (28-2, Super-mesme) 11 duke mposhtur James DeGale në shkurt, Chris Eubank Jr në fund ka arritur një fitore karrierë-përcaktuar.

April 2nd, 2019 by Dor

boks britanike është duke kaluar një periudhë tranzicioni dhe pasigurisë për momentin. Ky tranzicion ka qenë sjellë nga nivelit të shumta Më të luftëtarëve në Mbretërinë e Bashkuar vizatim karrierën e tyre në një të afërt, ndërsa pasiguria buron nga ata që ende aktive vendosur të shkojnë në Amerikë 1xbet me në kërkim të pasurive të mëdha.

11 Të gjithë kampionët e botës janë përjashtuar nga kjo listë, edhe në qoftë se ata kanë humbur që nga rripat e tyre Kohët e fundit, për të përmendur vetëm disa, i pëlqen të David Haye, Tony Bellew, James DeGale dhe George Groves kanë dalë në pension, duke lënë unazën për të mirë. Si edhe kjo, boxers si Anthony Jozueut, Tyson Fury, Amir Khan dhe Callum Smith janë planifikuar të gjithë të kenë lufton tyre të parë të 2019 në Shtetet e Bashkuara.

Prandaj, talkSPORT.com kanë marrë një vështrim në disa nga luftëtarët më të mirë të vendit të cilët janë ende të kërkuar rripat titullin e botës. Ju mund të shihni njëmbëdhjetë të rangut të lartë, më poshtë ….

Kriteret Kjo renditje është bazuar në një përzierje subjektive të tre kriteret e mëposhtme: Rezultati - Rezultatet zyrtare të luftëtarëve ‘qëndrojmë gjithmonë Performance - mënyrën në të cilën luftëtarët fitojë apo të humbasë rifillojë - Kundërshtarët rrahur / tituj të vogla fituan 11. Kid Galahad (26 -0, featherweight) 11 Në luftën e tij të ardhshëm, Kid Galahad do të sfidojë Josh Warrington për titullin featherweight IBF.

Pavarësisht nga droga e tij të mëparshme të ndaluar, njeriu vështirë Sheffield ka ndërtuar rrugën e tij kthehet dhe vitin e kaluar mundi Toka Kahn Clary në një largim përfundimtar për të fituar shtënë e tij. 10. Daniel Dubois (10-0, Heavyweight) 11 Ai mund të mos ketë ende të rinisë më të thellë, por shfaqje Daniel Dubois ‘në dhjetë lufton e tij të parë të flasin për veten e tyre.

Njeri shumë i rëndësishëm 21-vjeçari është një prej perspektivave të ndritura të vendit dhe të tharë kohët e fundit me anë të ish-sfiduesit Titulli Razvan Cojanu në dy raunde. 9. Joe Joyce (8-0, Heavyweight) 11 Brenda tetë lufton, Joe Joyce ka vënë emra të tillë si Lenroy Thomas dhe Bermane Stiverne në të dhënat e tij, dhe fitoi titullin Commonwealth.

Ndërsa punën e tij për herë të fundit jashtë nuk mund të ketë qenë si scintillating si Daniel Dubois ‘, propozoj tij e kundërshtarëve rrahur është e mjaftueshme për të siguruar një të rangut të lartë. = 7. Anthony Yarde / Callum Johnson (18-0 / 18-1, dritë-Gjigandi) 11 Është e vështirë për të ndarë Anthony Yarde dhe Callum Johnson për momentin pasi të dy kanë vënë në shfaqje mbresëlënëse gjatë vitit të kaluar. Yarde është e pamposhtur, por relativisht të paprovuara, ndërsa Johnson pësoi një humbje në tetor, edhe pse kjo ishte pa dyshim në nivelin më të lartë ndaj Artur Beterbiev.

6. Dereck Chisora ​​(29-9, Heavyweight) 11 Pjesa më e madhe e kësaj liste do të jenë perspektivat dhe pretendentët, megjithatë Dereck Chisora ​​është një plakje të luftës-kalë që do të ishte e padrejtë për të lënë jashtë. Edhe pse karriera e 35-vjeçarit është dredha-dredha poshtë, ai provoi të vitit të kaluar kundër Carlos Takam dhe Dillian Whyte se ai ende mund të përziejnë atë në nivel periferik botëror.

5. Joshua Buatsi (10-0, Light-Heavyweight) 11 Pas vetëm dhjetë lufton, Joshua Buatsi ka pohuar titullin britanik dhe rrëzuan nga sërën e Liam Conroy dhe RENOLD Quinlan. Ai është ende për të përballet me kundërshtimin e lartë, por kjo është mënyra e shfaqjeve 26-vjeçarit që ka siguruar atij këtë vend larta. Ai duket një talent të vërtetë të veçantë.

4. Luke Campbell (20-2, Lightweight) 11 Në fund të 2017, Luke Campbell dëshmuar se ai mund të përziejnë atë në nivel botëror kundër Jorge Linares. Ai humbi me vendim të ndarë, por medaljen e artë olimpike kanë treguar se ai është i denjë për një tjetër shtënë dhe kohët e fundit hak humbjen e tij në Yvan Mendy të bëhet WBC sfiduesi i detyrueshëm.

3. Chris Eubank Jr (28-2, Super-mesme) 11 duke mposhtur James DeGale në shkurt, Chris Eubank Jr në fund ka arritur një fitore karrierë-përcaktuar. Edhe pse ai është parë rënë dy herë short kundër opozitës të lartë, njeriu Brighton ka shikuar shkatërruese kur përballet me ata poshtë klasit botëror. Ai tani duhet të sulmojnë kampionëve të botës edhe një herë.

2. Josh Taylor (14-0, Super-Lightweight) 11 Në prag të një mundësi e titullit botëror, Josh Taylor duket një kampion në pritje. Specialisti teknik të vënë në një shfaqje të bukur boks në periudhë tij të fundit kundër Ryan Martin, pasi më herët rrahur edhe ish-kampionëve të botës Viktor Postol dhe Miguel Vaskez. 1. Dillian Whyte (25-1, Heavyweight) 11 Ajo ishte e vështirë për të ndarë dy tonë të lartë, por Dillian Whyte vetëm për ka avantazh për momentin.

Fitore e tij mbi Lucas Browne, Dereck Chisora ​​dhe më së shumti Joseph Parker vitin e kaluar kanë çimentuar statusin e tij si një konkurrent të lartë njeri shumë i rëndësishëm. Edhe pse ai u rrah nga AJ, Whyte ka mori veten dhe tani është gati për të marrë në elitën edhe një herë.

FUNDIT boks NEWS START përhapur lajmin Eddie Hearn zbulon datën e re e mundshëm për të ardhshëm Reporter lufta VEPRIMIT Callum Smith puthi nga Pulev fton avokat; e akuzon atë për të reja, sulm shtesë seksuale të nxehtë Dejvid Prajs trondit tifozët me jashtë-of-karakter, pasthirrmë-ngarkuar shpërthim 50/50 Eddie Hearn i përgjigjet kërkesës Deontay Wilder të një ndarje 50/50 për të luftuar AJ në veprat Eddie Hearn zbulon kur ne mund të shohim Anthony Joshua luftuar Oleksandr Usyk Amir Khan’t Amir Khan shpjegon se pse ai ishte aq i varfër në luftën e fundit me Samuel Vargas çfarë tjetër? Tyson Fury trajner zbulon që lufta është më e mundshme të ardhshëm: Joshua ose Wilder i mërzitur që vjen?

Khan paralajmëron Crawford e “shokut të madh ‘, nëse ai e mbikëqyr atë për luftën e ardhshme super rendit krye dhjetë kile-për-kile boksierët sot në botë, duke përfshirë edhe Canelo dhe Joshua CON MAN McGregor është’ një herë në jetë ‘, por MMA ekspert mbështet atë për të bërë UFC kthehen BASHKIM Shawn Porter jep përditësim pozitiv në potencialin Errol Spence luftuar datë DELAY synuar për Fury vs Wilder rematch vendosur të zhgënjej boks tifozët nderuar përmend: Hughie tërbim Nathan Gorman, Lawrence okolie, Craig Richards, John Ryder, Liam Williams, Anthony Fowler, Josh Kelly, Robbie Davies Jr, Jack Catterall, Lewis Ritson, Sam Bowen, Jordan Gill, Thomas Patrick Ward, Sunnny Edwards
WIRELESS GROUP KONKURS RREGULLAT Këto terma dhe kushte janë rregullat e konkurrencës ( “Rregullat”) që vlejnë për të gjitha kompeticionet ( “Konkurse”) të organizuara nga ose në emër të Wireless Group Limited dhe të gjitha kompanitë e saj ndihmëse (në secilin rast, “nxitës “).

Për qëllime të këtyre Rregullave, termi “Nxitës” do të përfshijë (a) të gjitha stacionet radio operuar nga çdo anëtar i Wireless Group Limited, dhe (b) të gjithë agjentët, sponsorët dhe nxitësit ngjarje të përfshirë në organizimin e Kompeticionet nëpërmjet ose në emër i ndonjë anëtari të grupit të kufizuar Wireless. Përveç Rregullat, kushtet e tjera specifike dhe kushtet mund të aplikojnë në një konkurrencë të veçantë ( “rregullat specifike”).

Këto rregulla specifike do të postohen në faqen e internetit promotori përkatëse dhe do të konsiderohet përfshihen në këto Rregulla. Në rast të mospërputhjes në mes të këtyre Rregullave dhe Rregullave të veçanta, rregulla specifike do të mbizotërojë. Duke hyrë në një konkurs, hyrje pranoni tu përmbaheni këtyre Rregullave dhe çdo rregulla të veçanta që mund të zbatohet.

Promovuesi rezervon të drejtën të anulojë ose ndryshojë ndonjë konkurs, këto rregulla ose rregulla specifike në çdo kohë pa njoftim paraprak.


Posted in Uncategorized | del.icio.us:3. Chris Eubank Jr (28-2, Super-mesme) 11 duke mposhtur James DeGale në shkurt, Chris Eubank Jr në fund ka arritur një fitore karrierë-përcaktuar. digg:3. Chris Eubank Jr (28-2, Super-mesme) 11 duke mposhtur James DeGale në shkurt, Chris Eubank Jr në fund ka arritur një fitore karrierë-përcaktuar. reddit:3. Chris Eubank Jr (28-2, Super-mesme) 11 duke mposhtur James DeGale në shkurt, Chris Eubank Jr në fund ka arritur një fitore karrierë-përcaktuar.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.